29 Nov 2017

Akademija umetnosti obeležila svoju krsnu slavu Sv. Jovana Zlatoustog

!slava_2611_ph_teodora_tomic (15)

U nedelju, 26. Novembra 2017. godine Akademija umetnosti je obeležila svoju krsnu slavu Sv. Jovana Zlatoustog.

Svečanost su svojim prisustvom uveličali visoki inostrani zvaničnici, NJKV knjeginja Jelisaveta Karađorđević, značajni umetnici, gosti iz sveta kulture, kao i profesori sa studentima Akademije umetnosti u Beogradu.

Obred rezanja slavskog kolača je po blagoslovu Njegove Svetosti Patrijarha srpskog G. Irineja, obavio Njegovo Preosveštenstvo vikarni Episkop moravički G. Antonije uz crkveno pojanje hora pod dirigentskom palicom Bratislava Prokića.

Domaćin svečanosti, predsednik Akademije umetnosti u Beogradu, gospodin Dušan Đoković je pozdravio goste poželevši im dobrodošlicu.

!Slava_26.11.2017_ph_Katarina_Cuk (6)  !Slava_26.11.2017_ph_Katarina_Cuk (3) !Slava_26.11.2017_ph_Katarina_Cuk (4) ! slava_2611_ph_teodora_tomic

!slava_2611_ph_teodora_tomic (2)

fotografije: