06 Jun 2018

AKADEMIJA UMETNOSTI PRED VRATIMA OSKARA

Obelezeni

Flm “Obeleženi” Jovana Dopuđa, studenta treće godine Akademije na smeru Filmska i televizijska režija i montaža, biće prikazan u programu Short Documentary Competition festivala OFF – najstarijeg i naprestižnijeg filmskog festivala u Danskoj.

Pobednik ovog programa direktno ulazi u kvalifikacije za nominacije za Oskara. OFF je jedini danski Oscar-qualifying filmski festival, a pored pomenute selekcije u kojoj će biti prikazan film “Obeleženi”, pobednici Glavnog programa, Selekcije danskog filma i Animiranog filma, takođe ulaze u kvalifikacije za nagradu Oskar.

U maju je Aleksandar Milenković, apsolvent na Akademiji umetnosti u Beogradu, dobio na Redline international film festivalu u Kanadi nagradu za montažu studentskog filma “Obeleženi”, dok je Jovan Dopuđ na festivalu “Zlatna Buklija” dobio nagradu za režiju.