02 Mar 2017

DIPLOMACI AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU KREATORI I UČESNICI AKTUELNIH TELEVIZIJSKIH OSTVARENJA I NAJGLEDANIJIH TV PROGRAMIMA – PONOSNI NA SVOJE STUDENTE

Studenti akademije umetnosti naslovna 1

Televizija kao veoma zahtevan medij u eri novih tehnologija i sve viših standarda, danas podrazumeva, pre svega, stučan, obrazovan, kreativan i kvalitetan umetnički kadar.

Uravo su navedene vrednosti ono čime diplomirani i aktuelni studenti Akademije umetnosti u Beogradu odgovaraju novim izazovima i svojim angažmanom uspostavljaju nove, visoke kriterijume u realizaciji igranog, dokumentarnog i zabavnog televizijskog programa, pre svega nacionalnog javnog servisa.

Visoki rejtinzi gledanosti programa u kojima učestvuju studenti našeg fakulteta pokazuju da kvalitetano osmišljen i realizovan program, na visokom umentičnom nivou, iza kojeg stoji  veliko stečeno znanje, daje prave rezultate.

“Vojna Akademija 3″   – u okviru igranog programa RTS-a, kao trenutno najgledanija serija, okupila je veliku ekipu mladih umetnika, diplomiranih i aktuelnih studenata Akademije umetnosti u Beogradu među kojima:

- glavne uloge tumače: Bojan Perić, Tijana Pečenčić, Slaven Došlo, Darko Ivić, Matea Milosavljević, Bojana Đurašković i Milica Burazer – dipl. glumaci i studenti glume,

– seriju je snimao Miroslav Ristić – filmski i televizijski snimatelj,

– kao pomoćnik režije angažovana je Suzana Purković – televizijski reditelj.

Televizijski film o Milunki Savić  – emitovan na Javnom servisu

- režirao je Filip Čolović – televizijski reditelj Akademije umetnosti u Beogradu.

“S Tamarom u akciji” – serijal emisija koje se na RTS-u emituju petkom u 21h, takođe kreira, priprema i realizuje velika ekipa studenata Akademije umetnosti u Beogradu.

– Zaštitno lice,  voditelj i novinar serijala je Tamara Grujić – studentkinja Produkcije u umetnosti i medijima,

– izvršni producent serijala je Vuk Đoković – – dipl. producent u umetnosti i medijima,

– kao producenti angažovani su Nikola Pantelić i Bojana Kesić – dipl. producenti u umetnosti i medijima.

– direktori fotografije su Saša Nikolić i Dragan Đorđević –dipl. filmski i tv snimatelji,

– kao snimatelj radi Miroslav Ristić – apsolvent katedre  Filmske i tv kamera,

– dizajn  zvuka kreira Nikola Cvijanović – dipl. Muzički producent i dizajner zvuka,

– reditelj serijala je Marko Kamenica –  dipl. televizijski reditelj, dok

– montažu potpisuje Aleksandar Popović – profesor na katedri za filmsku i tv montažu našeg fakulteta.

Vuk Đoković i Tamara Grujić su osnivači i vlasnici produkcijske kuće “Triangl”,  u čijoj produkciji se i stvara humani serijal “S Tamarom u akciji”. Produkcija “Triangl” angažuje svoje kolege, diplomirane studente svih katedri AU u realizaciji ovog zahtevnog projekta.

“Tri boje zvuka”  – popularna muzička emisija Radio televizije Srbije u kojoj

– režiju potpisuje Milica Soldatović Mikić – diplomirani televizijski reditelj,

– emisiju vodi Bojan Perić – glumac AU,

– dok je kao direktor fotografije angažovan  Marko Mikić – filmski i televizijski snimatelj.

“Lavirint” – popularni kviz na Javnom servisu:

– režira Ivan Pešukić – dipl. televizijski reditelj i profesor režije na AU

– direktor fotografije je Vladimir Marković – dipl. filmski i tv snimatelj

– dok su kao voditelji angažovani Ivana Stančev, Petar Kokinović i Stevan Kovačević – dipl. glumci.

“Ja volim Srbiju” - RTS-ov kviz koji širi znanje, smeh i zabavu prepoznajemo i po zaštitnom liku

– kapitena  jedne od ekipa,  Nenadu Okanoviću – dipl. glumcu Akademije umetnosti u Beogradu.

Nenad Okanović  igra jednu od glavnih uloga i radi kao producent u popularnoj seriji “Selo gori, a baba se češlja”.

IDJ VIDEOS – jedan od najgledanijih Youtube kanala u Evropi, TV platformu i video produkciju je osmislio i pokrenuo, a dalje razvija i realizuje Andrej Ilić – dipl. televizijski reditelj Akademije umetnosti u Beogradu.

IDJ Youtube kanal  ima preko milijardu ipo pregleda i oko milion pratilaca.

Mnogo je primera naših kolega čiji rad i angažovanje u svojim profesijama zaslužuju divljenje i svaku pohvalu. Sa ponosom ističemo da je takve uspehe moguće postići samo velikim trudom, stečenim znanjem i kreativnošću koje su stekli i nadogradili upravo na našem fakultetu.

Mnogi diplomirani studenti AU rade u svojim profesijama  na gotovo svim televizijskim kanalima u našoj zemlji, poput, TV Pink, TV Studio B, TV N1, TV Happy,  TV Prva, TV B92 kao i na mnogim lokalnim medijima.

Kolektiv Akademije umetnosti u Beogradu svojim diplomiranim studentima čestita ova i mnoga druga izuzetna profesionala postignuća!

Vojna akademija 3a

Tamara 05