09 Nov 2017

“DODIR NA BOL”, Hadži-Aleksandra Đurovića na 62. festivalu filma u Korku

MV5BZDAzNmExM2YtMjdiYS00NjdmLTlkMTgtNWFiZjUxYmY3N2Y1XkEyXkFqcGdeQXVyNTE4MTM5OA@@._V1_SX714_CR0,0,714,999_AL_

Kratki igrani film “DODIR NA BOL” diplomiranog reditelja sa Akademije umetnosti, Hadži-Aleksandra Đurovića imaće svoju svetsku premijeru na 62. festivalu filma u Korku. (10.11.-19.11.2017.)

Ovaj značajan festival – najstariji festival u Irskoj, ali i jedan od najstarijih festivala u Evropi i svetu – je na EFA, BAFTA i Oscar listi kvalifikovanih festivala. U 5 selekcija biće prikazano ukupno 140 filmova, među kojima nova dugometražna ostvarenja sa Kana (The Square, Loveless, L’amant double…), ali i klasici (Saturday Night Fever, North by Northwest, Close Encounters of the Third Kind…), dokumentarni, kao i irski kratki igrani filmovi. “Dodir na bol” biće prikazan u okviru međunarodne takmičarske selekcije kratkih igranih filmova pod nazivom ‘Životni krugovi’ (Life Cycles) 13. novembra 2017.

“Dodir na bol” je ljubavna priča o starom bračnom paru. Muž se bori sa Alchajmerovom bolešću svoje supruge. Ova priča je inspirisana istinitim događajem i pokazuje čistu i bezuslovnu ljubav čak u poznim godinama života. Ovo je produkciono mali, nepretenciozni film o običnim ljudima i njihovom svakodnevnom životu, koji nas upozorava da se isto može dogoditi i nama jednog dana.

Uloge tumače Jadranka Selec i Tanasije Uzunović. Hadži-Aleksandar Đurović potpisuje scenario, režiju, fotografiju i montažu. Snimatelj zvuka je Žarko Janković. Dizajner zvuka je Saša Mirosavljević-Don. Film je producirala kuća Aleksandrija Film.

dodir-na-bol-3-800x430

Više informacija možete videti na: http://corkfilmfest.org/

Više informacija o filmu: http://www.imdb.com/title/tt6734174/

Trejler filma: https://vimeo.com/211298945