DR MILICA ĐUROV – PROFESOR AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU GOST FESTIVALA POZORIŠNIH ŠKOLA U LOĐU

Profesor Akademije umetnosti u Beogradu dr Milica Đurov bila je gost 35. Festivala pozorišnih škola u Lođu (Poljska), u organizaciji Visoke nacionalne škole za film, televiziju i pozorište iz Lođa, koji je trajao od 8-14. maja 2017. godine.
Na festivalu su se predstavila četri najbolja poljska fakulteta dramskih umetnosti iz Varšave, Krakova, Vroclava i Lođa, a pored njih još tri nove škole: Krakovska škola mapeta – departman iz Vroclava, Krakovska škola plesnog teatra- departman iz Bitoma i Lutkarski departman varšavske akademije iz Bialistoka.
Pored profesorke Đurov, na festivalu su gostovali i profesori iz Španije, Gruzije i Sedinjenih Američkih Država.

prof. George Shalutashvili - Gruzija, prof. dr Milica Đurov i Eufrasio Lucena-Munoz - Španija
Dekan prof. George Shalutashvili (Gruzija), prof. dr Milica Đurov i prof. Eufrasio Lucena-Munoz (Španija)
Prijem u dekanatu  - dekan Zofia Uzelac
Prijem u dekanatu Visoke nacionalne škole za škole za film, televiziju i pozorište – kod dekanke departmana za glumu prof. Zofie Uzelac
Susret poljskih i internacionalnih profesora 10.05.2017
Susret internacionalnih profesora i domaćina (departman za glumu Visoke nacionalne škole za film, televiziju i pozorište iz Lođa)
Tokom festivala prikazano je 16 predstava, a održana je i naučna konferecija pod nazivom „Avangarda – prošlost, sadašnjost, budućnost“, koju je otvorio prof. Mariusz Grzegorzek, rektor Nacionalne škole za film u Lođu.
Rektor prof. otvara prvu sesiju konferencije o avangardi
Rektor prof. Mariusz Grzegorzek, rektor Nacionalne škole za film u Lođu otvara konferenciju
Fokus prve sesije konferecije bila je avangarda na prostoru Balkana, sa posebnim akcentom na područje nekadašnje Jugoslavije i beogradsku avangardu.
konferencija 2
Konferencija „Avangarda – prošlost, sadašnjost, budućnost“, Lođ 2017.
Festival, koji u prvi plan postavlja umetnost glume, pokazao je izuzetno visok nivo teatarskih podukcija poljskih fakulteta dramskih umetnosti, a pozorišta u Lođu postala su centar susreta studenata, profesora i mnogobrojne publike.
Uz brojne nagrade za glumu, žiri 35. Festivala pozorišnih škola u Lođu dodelio je Grand Prix nagradu sjanim glumcima Pozorišne akademije iz Krakova za predstavu „Do dna“, u režiji Eve Kaim.
Do dna
Predstava „Do dna“ – Eva Kaim, Krakov. (https://www.youtube.com/watch?v=0qxiitzwXM4)
Nagrade su dodeljene na svečanoj završnici Festivala 14. maja 2017. godine.
Dodela nagrada - Festival pozorišnih škola u Lođu, 2017.
Dodela nagrada 35. festivala pozorišnih škola u Lođu.
Više o ovom Festivalu na http://festiwalszkolteatralnych.pl/