13 Apr 2018

Dušan Đoković dobitnik nagrade Grand prix “Zlatna buklija”

zlatna buklija promo plakat

Dušan Đoković, direktor Akademije umetnosti u Beogradu, ovogodišnji je dobitnik nagrade Grand prix “Zlatna buklija” za životno delo Međunarodnog festivala dokumentarnog filma “Zlatna buklija” u Velikoj Plani.

Festival, koji okuplja najbolje autore kratkometražnih filmova, reportaža i dokumentaraca u regionu, ove godine će se održati 13. put.

Takođe, među nagrađenim autorima ove godine je i Jovan Dopuđ, student Akademije umetnosti, koji je dobio nagradu za režiju studentskog filma “Obeleženi”.

Međunarodni festival dokumentarnog filma “Zlatna buklija” u Velikoj Plani ove godine biće održan 27. aprila, kada će biti uručene i nagrade.