11 Apr 2017

GOSTUJUĆI SUSRET PROF. RASTKA ĆIRIĆA SA STUDENTIMA AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU

Predavanje-1

Rastko Ćirić – prorektor Univerziteta umetnosti u Beogradu i red. prof. Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu, dobitnik je preko 70 domaćih i međunarodnih nagrada u oblastima: grafike, ilustracije, zaštitnih znakova, ekslibrisa, stripa, animacije i muzike.

Gostujući susret sa studentima Akademije umetnosti u Beogradu upriličen je 27. marta 2017., iz nastavnih predmeta: Istorija svetske kinematografije, Teorija filma, (MA) Istorija i teorija dokumentarnih formi.

Foto 1 Photo by Tamara Tasić

Photo by Tamara Tasić

U toku četvoro-časovnog susreta prof. Rastka Ćirića sa AU studentima I godine studijskih programa FTV režije i montaže; studentima II godine Fotografije i kamere; studentima III godine studijskog programa Produkcije u umetnosti i medijima; studentima IV godine studijskih programa Glume, Fotografije, Filmske i TV kamere, TV režije, Dramaturgije, Produkcije u umetnosti i medijima; studentima master programa Umetnost dokumentarnih formi; kao i studentima starijih generacija (različitih studijskih programa) AU, provociranih Autorom i temama događaja; Istorija animacije je predstavljena u 120 inserata (x 30”), za 60′ – pokriveno dragocenim komentarima. Posebno je skrenuta pažnja na pikto-fono-kinetički znak, sa brojnim pozivima na Ranka Munitića. Prikazani su i nagrađivani animirani filmovi Gosta („Metamorph“, „Ale i bauci“ – uz male ispovesti o velikim tajnama: „Baba Roga, … Kad sam je nacrtao, tek sam je onda prvi put video“…). Drugi deo susreta bio je posvećen fenomenu Bodrijarovih tumačenja simulacije i simulakruma, kroz predstavljanje i živo izvođenje odabranih „Rubber Soul Project“ numera.

Događaj su foto-zabeležili studenti I i IV godine Akademije umetnosti: Tamara Tasić, AnaMarija Tasić, Isidora Bulatović, Urša Rahne, Marko Glušič i Miloš Stanojević.

Photo 2 by Urša Rahne

Photo by Urša Rahne