12 Apr 2017

HANI SELIMOVIĆ – DIPL. GLUMICI AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU NAGRADA “MILIVOJE ŽIVANOVIĆ” NA 22. GLUMAČKIM SVEČANOSTIMA U POŽAREVCU

Hana selimovic nagrada-1

Hana Selimović diplomirana glumica Akademije umetnosti u Beogradu, ovogodišnja je dobitnica nagrade „Milivoje Živanović” koja joj je uručena na 22. Glumačkim svečanostima, posvećenim bardu srpskog glumišta rodom iz Požarevca. Glumica je nagrađena za ulogu Saše u predstavi „Ivanov”.

„Hana Selimović predstavila je lik klasika dramske literature Čehova savremenim glumačkim metodama, braneći osnovnu nit ove značajne, umetničke i kompleksne uloge. Njena iskrenost, izražavanje, njena posvećenost u interpretaciji i emociji, išla je uzlaznom, nekad i eruptivnom linijom osvećenja ovog značajnog lika”, navodi se u obrazloženju koje je pročitala predsednica žirija Ana Sofrenović.

U žiriju su pored glumice Ane Sofrenović, bili i glumac Mihajlo Miša Janketić i teatrolog Milovan Zdravković.

Hana Selimović diplomirala je Glumu 2009. godine na Akademiji umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Nebojše Dugalića.

Kolektiv Akademije umetnosti u Beogradu čestita Hani na ovom priznanju i izvanrednom profesionalnom postignću.

hana nagrada 05a

hana nagrada 04a