Doc. Ljubinka Stojanović

ljubinka.s@sezampro.rs

Doc. Ljubinka Stojanović

Uža naučna odnosno umetnička oblast: Dramske i audiovizuelne umetnosti - Dramaturgija

Predmeti:
- Dramaturgija 4
- Osnovi filmskog i TV scenarija 1
- Osnovi filmskog i TV scenarija 2

Akademska karijera: Diplomirala Dramaturgiju 2005. na Akademiji umetnosti u Beogradu. Upisala poslediplomske studije Teatrologije na Fakultetu dramskih umetnosti. Izabrana 2008. godine u zvanje docenta na Akademiji umetnosti.

Reprezentativne reference:
- Prva nagrada na regionalnom konkursu za originalni dramski tekst, Mostar, BiH (2007).
- Pobednik - The Accidental Festival, The Central School of Speech & Drama, Institut of Contemporary Arts, London (2007).
- Scenarista na serijalu Zaboravljeni umovi Srbije, RTS (2007).
- Saradnik na scenariju Gorki plodovi Siniše Kovačevića (2006/2007).
- Autor teksta mjuzikla za decu Milin poslić, Ustanova kulture "Vuk Karadžić" (2007).
- Autor teksta Vuk i sedam jarića, Pozorište "Pinokio" (2007).
- Autor drama Život u grobu, Srpsko narodno pozorište (2005); Zlatna udica, u okviru projekta Beogradske priče 4, SKC (2004).
- Učesnik brojnih domaćih i međunarodnih filmskih i pozorišnih festivala (Beograd, Vrnjačka Banja, Užice, Mostar, Motovun, Ljubljana, London...).
- Drame Golubarnik i Pit objavljene u "Antologiji savremene srpske drame!, Udruženja dramskih pisca, knj. 15 i 25.
- Prevela dve drame savremenih slovenačkih dramskih pisaca na srpski jezik.
- Prevođena na engleski, nemački i slovenački jezik.