JELENA DOBRKOVIĆ I BISENIJA MRDAKOVIĆ – STUDENTKINJE PRODUKCIJE U UMETNOSTI I MEDIJIMA ORGANIZATORKE HUMANITARNE KNJIŽEVNE VEČERI U MIXER-u 03. MAJA

Humanitarno književno veče pod nazivom “O psima I ljudima”, čije su glavne organizatorke Jelena Dobrković i Bisenija Mrdaković, biće održano 03. maja 2015. godine u Mixer house-u, u Beogradu u 20 časova.
Učesnici književne večeri su prof dr Ratko Božović, Marijana Rajić, Vesna Dedić i Nemanja Dragaš, student prodekan Akademije umetnosti.
Cilj događaja je prikupljanje materijalne pomoći za napuštene i bolesne pse, kao i podizanje svesti o važnosti humanog odnosa prema životinjama.
Ulaznica za humanitarno knjževno veče je kesica hrane za pse .Prikupljena pomoć će biti donirana prihvatilištu Draževac koje brine o oko 140 napuštenih, zdravih ,bolesnih i starih pasa.
Programom je predviđena i izložba radova mladih dizajnera, fotografa i likovnih umetnika koji će za prilog na ime donacije poklanjati svoja dela.
Umetnički doživljaj upotpuniće “Acoustic trio”, Sonja Đurđević i bend “Bunt”.
Jelena Dobrković i Bisenija Mrdaković, studentkinje su treće godine katedre za Produkciju u umetnosti i medijima, Akademije umetnosti u Beogradu.
Akciju su svojim radom pomogli studenti Akademije umetnosti Aleksandar Angelovski – IV godina katedre Kamera, Janko Pješivac – III godina katedre Montaža i Nebojša Stojanović – IV godna katedre Muzička produkcija i dizajn zvuka.
Književno humanitarno veče “O psima i ljudima” je podržao je i veliki broj javnih ličnosti.
Pokažite humanost na delu i dođite 03. maja, u Mikser House u 20h!