14 Feb 2017

JOVANA NIKOLIĆ-PROF. PRODUKCIJE U ELEKTRONSKIM MEDIJIMA U PROGRAMU BERLINALE TALENTS

Jovana1

Jovana Nikolić – profesorka produkcije u elektronskim medijima Akademije umetnosti u Beogradu, učestvuje na Berlinskom filmskom festivalu od 10. do 17. februara 2017. godine, gde će predstavljati novi filmski projekat “Crna svadba”, reditelja Dragana Nikolića, u okviru Berlinale Talents programa.

O svojim planovima na Berlinalu prof. Nokolić kaže: „Berlinale Talents vidim kao priliku da u veoma nadahnutoj atmosferi podignem svoje profesionalne standarde i da ih harmonizujem sa internacionalnim. To je prilika da u društvu vrhunskih umetnika preispitam kreativna rešenja za projekat na kome radim. Učešće na Berlinalu podiže vidljivost projekta i pomaže njegov dalji razvoj. Filmski projekat koji želim u Berlinu da predstavim kolegama je Crna svadba reditelja Dragana Nikolića.To je projekat od kojeg imam najviša očekivanja, i važno mi je da mu, kao producent, pružim najbolje uslove za umetničko ostvarenje.“.

Jovana Nikolić je producent dokumentarnih filmova Pogrebnik (2013), Kavijar konekšn (2008) i Nacionalni park (2006), sva tri premijerno prikazana na IDFA. Svoje produkcije emituje na televizijama Channel 4ZDF/ArteGlobal VoicesSVTYLENRKAl Jazeera Balkans….

Obezbedila je podršku američkog ITVS fondaJan Vrijman fonda (Holandija), Evropske kulturne fondacije (Holandija)… Sarađuje sa Films Transit International (Kanada). Predsednik je Sekcije dokumentarista u Kinematografskoj grupaciji i zamenik predsednika DokSrbija – Dokumentaristi Srbije. Član je mreže European Audiovisual Entrepreneurs (EAVE alumni).

Vest o učešću prof. Jovane Nikolić na ovogodišnjem Berlinalu objavio je i Filmski centar Srbije. http://www.fcs.rs/jovana-nikolic-u-programu-berlinale-talents/

Jovna-Nikolic-01-800x430