19 May 2017

NEMANJA MIHAJLOVIĆ- STUDENT MUZIČKE PRODUKCIJE I DIZAJNA ZVUKA KOMPOZITOR PREDSTAVE “SNEŽNA KRALJICA”

Nemanja Mihajlovic

Nemanja Mihajlović, student I godine katedre Muzičke produkcije i dizajna zvuka Akademije umetnosti u Beogradu, komponovao je muziku za predstavu “Snežna kraljica”, koja će premijerno biti izvedena u Pozorištu lutaka “Pinokio”, u nedelju, 21. maja 2017. godine, sa početkom u 20 časova.

“Snežna kraljica” nas uči da su vera, prijateljstvo i ljubav najveće dragocenosti u životu i da uz hrabrost, požrtvovanje, rad, iskrenost, skromnost i dobrotu život dobija pun smisao.

Dramaturg: Evgenij Švarc (Po motivima Andersenovih priča)

Režija: Ferid Karajica

Kompozitor: Nemanja Mihajlović

Muzika je rađena kao spektakl, čijom atmosferom predstava dobija novu dimenziju i emociju, oslikavanjem mistične šume, dvorca, produhovljenosti Snežnog jelena, oštrine Ledenog kraljevstva… Korišćenjem gudača, limenih duvača, harfe i ostalih simfonijskih instrumenata, muzika spada u domen klasične. Obeležena je prepoznatljivim songom u jazz funk maniru.

Dobrodošli!

Snezna kraljica