12 Apr 2018

Opelo i sahrana Vojkana Gostiljca u petak, 13. aprila, na groblju Lešće

vojkan

Snimatelj Vojkan Gostiljac, naš kolega i nekadašnji profesor, veliki profesionalac i divan drug, preminuo je nedavno u Beogradu.

Vojkan je bio vrstan snimatelj i odličan pedagog. Iza sebe je imao bogatu i veoma uspešnu karijeru, radio je na mnogobrojnim filmskim, serijskim i TV projektima. Među najznačajnijim je njegova saradnja sa Zdravkom Šotrom na njegovim serijama i filmovima, od “Lajanja na zvezde” pa do “Ivkove slave”.

Njegovim preranim odlaskom srpska kinematografija izgubila je velikog profesionalca, a njegovi prijatelji, sin i supruga Tatjana divnog čoveka.

Opelo će biti održano u petak, 13. aprila, u 13 časova, u crkvi Sv. Jovana Milostivog na groblju Lešće u Beogradu, sahrana je u 14 časova.