09 Feb 2017

PREMIJERA FILMA “PO SUNCU HODA” STEFANA KRASIĆA, APSOLVENTA TV REŽIJE AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU -15. FEBRUARA U NIŠU, 20. FEBRUARA U BEOGRADU

Po suncu hoda POSTER 1

Predpremijera filma “Po suncu hoda”, Stefana Krasića, aplosventa Televizijske režije, Akademije umetnosti u Beogradu,  biće održana u Nišu,15. februara 2017. godine, u Kupina bioskopu, u 20 časova.

Svetska premijera zakazana je u Beogradu, pet dana kasnije, 20. februara 2017. godine, u Domu omladine, u 20 časova.

Film “Po suncu hoda” govori o sazrevanju mladog čoveka, glavnog junaka Ljubiše i njegovom poimanju porodice, uloge dece i roditelja, zajedništva i ljubavi u nepredviđenim okolnostima. Suočen sa, za njega, novom situacijom i uologom sina koji je prinuđen da pazi povređenu majku, mladić upoznaje jedan novi osćaj potpune podeljenosti između ljubavi prema majci, kućnih poslova, napuštanja fakulteta i opterećenja novom ulogom, koja za njega postaje, u prvi mah, agonija. Činjenica da se, bez obzira na kompleksnost situacije, ljubav očituje u delima,  za Ljubišu ovo postaje prekretnica u životnom sazrevanju i shvatanju vrednosti porodice.
Reč reditelja:

U vremenu kada smo civilizacijski od individualizma skrenuli u egocentrizam, važno je da se setimo da čovek, kao jedinka, ima manje šanse za preživljavanje od većine životinja. Ono što ga je dovelo do vrha u lancu ishrane, bila je zajednica. Međutim, vrednost porodice je višestruka i ona ne zavisi samo od preživljavanja, već i od duhovnog napretka, kao jedinog dubljeg smisla ovozemaljskog postojanja. Stavljajući na trenutak ovakvu makro sliku čovečanstva po strani, setim se i da su skoro svi uspešni ljudi imali podršku roditelja, braće i sestara, žene, muža, pa i dece. Sve to mi budi potrebu, da angažovano, kroz formalne i neformalne razgovore, ukazujem na značaj porodice i da ona ljubav, koja se rodi u porodici, traje večno.

Film je snimljen u Nišu u produkciji Akademije umetnosti Beograd i Prinčevih Patrona, uz veliku pomoć Cinemon produkcije, Studentskog Kulturnog Centra Niš, Matchbox studija i mnogih drugih.

Trejler filma “Po suncu hoda” možete pogledati na:

Making of-ove sa snimanja:

Objava Doma omladine:

U realizaciji filma “Po suncu hoda” učestvovala je brojna ekipa studenata Akademije umetnosti u Beogradu:

Igrali / Cast
Snežana Petrović, Stefan Krasić, Dragiša Veljković, Marjan Todorović, Anja Mijatović, Zoran Krasić, Sonja KrasićDeo ekipe / CrewGarderoberka / Wardrobe
Ana Veljović

Šminkerka / Make up artist