03 Mar 2017

PROMOCIJA KNJEGE “RADE MARKOVIĆ – POSLEDNJA DECENIJA”, 07. MARTA NA KOLARCU

Naslovna Rade Markovic

Promocija knjige “Rade Marković – poslednja decenija” biće upriličena u utorak 07. marta 2017. godine, u maloj sali Kolarčeve zadužbine u Beogradu, sa početkom, u 19.30 časova.

O knjizi će, između ostalih, govoriti i prof. dr Vesna Krčmar, profesorka Istorije svetske drame i pozorišta i Istorije srpske drame i pozorišta na Akademiji umetnosti u Beogradu.

Rade Marković kao jedan od naših najvećih dramskih umetnika i najpostojanijih imena srpskog glumišta, na filmu je odigrao 81 ulogu; u televizijskim dramama, serijama i drugim emisijama 62 uloge, učestvovao je u 186 radio drama, a na pozorišnim scenama ostvario je ukupno 96 uloga.

Kao profesor glume Akademije umetnosti u Beogradu  Rade Marković je izveo jednu klasu glumaca 1997. godine.

R. Markovic, plakat Kolarac