RADIONICA „ZAUZMI POZU“ USPEŠTNO ODRŽANA NA AKADEMIJI UMETNOSTI U BEOGRADU U OKVIRU III FESTIVALA FOTOGRAFIJE VIZUALIZTOR

„Zauzmi pozu“ –još jedna uspešna fotografska radionica održana je u Studiju za fotografiju i kameru Akademije umetnosti u Beogradu, u okviru III Festivala fotografije Vizualizator.
Studenti fotografije i učesnici Festivala prisustvovali su predavanju na temu prezentacije ljudskog tela u slikarstvu i fotografiji, posle kojeg je fotograf Jelena Jovanov demonstrirala praktičan rad sa modelom koji je obuhvatao različite istorijske epohe od viktorijanskog doba do savremenog akta.
U stručnom delu radionice koji se odnosio na postavku svetla, zauzimanje pravilne poze i izbor kostima, bili su uključeni profesori Akademije umetnosti u Beogradu: prof. Radoslav Vladić – šef Katedre za kameru i fotografiju, prof. dr Milan Radovanović – profesor Teorije umetnosti i medija i prof. dr Milica Đurov – profesor Scenografije i kostima.
Polaznici radionice su dobili priliku da posle svake demonstracije samostalno fotografišu modela, što je rezultiralo mnoštvom kvalitetnih umetničkih fotografija.
Pogledajte neke od njih:
Vizuelizator foto 8