06 Sep 2017

SRPSKI KANDIDAT ZA OSKARA I PROF. MIRJANA KARANOVIĆ U GLAVNOJ ULOZI FILMA “REKVIJEM ZA GOSPOĐU J”

Mira Karanovic 1

Film “Rekvijem za gospođu J”, srpski je kandidat za nagradu Oskar, odlučila je Akademija filmske umetnosti i nauke Srbije.

Glavnu ulogu u “Rekvijemu za gospođu J” igra Mirjana Karanović, profesorka glume na Akademiji umetnosti u Beogradu i jedna od naših najistaknutijih dramskih umetnica.

Film Bojana Vuletića je crnohumorna drama koja gledaoca ostavlja sa gorkim ukusom, zaleđenog osmeha i suznih očiju.

Film prati skromnu sredovečnu ženu i bivšu administrativnu službenicu koja na godišnjicu smrti svog supruga planira da se ubije. Ali, u zemlji koja upravo prolazi kroz tranziciju i sveobuhvatnu reformu administracije, to postaje veoma  komplikovano, jer je živeti u tranziciji komplikovano. Umreti je još komplikovanije.

Film “Rekvijem za gospođu J” zatvoriće ovogodišnji Pančevo film festival.

Rekvijem III a

Rekvijem IIa