13 Jun 2017

STUDIJE REŽIJE NA AKADEMIJI UMETNOSTI U BEOGRADU JANU PREDANU ZVONARU OTVORILE VRATA USPEHA ŠIROM SVETA

Jan P Z-1

Po završetku studija režije na Akademiji umetnosti u Beogradu, Jan Predan Zvonar – student generacije i dobitnik Vidovdanske nagrade  2012/13. godine, svoju karijeru uspešno je otpočeo u svojoj zemlji, odakle je na studije i došao –  Sloveniji.

Filmsku režiju upisao je 2010. godine na Akademiji umetnosti u Beogradu dolaskom iz Maribora, a  diplomirao 2015. godine.

Prvi veći projekat posle povratka u Sloveniju, sa kojim je privukao pažnju javnosti, bio je video spot za popularnu mariborsku rok grupu Sticky Leaks.

Kratki film Jana Predana Zvonara sa treće godine studija Akademije “Rđava medalja”, primljen je u nezvanični program festivala u Kanu, a 2016 g,  na ovaj prestižni filmski Festival uvršten je i njegov diplomski film “Okidač”.  Film “Okidač” je u jesen 2016. primljen i na međunarodni filmski festival u Maroku, na kojem se (predstavljen je kao reditelj iz Srbije) našao u društvu poznatih svetskih autora kratkog filma.

Janu su kontakti sa drugim slovenačkim filmskim stvaraocima sa kojima se susreo u Kanu, otvorili put do saradnje sa jednom od slovenačkih privatnih televizija, na kojoj je kao reditelj muzičkih spotova i muzičkih emisija zaposlen u martu 2017. godine.

Radi i živi na relaciji Ljubljana – Maribor, ali ga rediteljski posao vodi po čitavoj Sloveniji i susednoj Austriji.

Uspesi naših studenata iz okruženja potvrda su da velikom ljubavlju prema umetnisti, talentom, stečenim vrhunskim  znanjima i veštinama na našem fakultetu, mladi umetnici, studiranjem na Akademiji umetnosti u Beogradu čine pravu životnu odluku, trasirajući svoj put ka uspehu i van granica svoje zemlje.

Takav je upravo primer Jana Predana Zvonara.

Jan P Z

jan-predan-zvonar-card