23 Jun 2017

SVEČANA DIPLOMSKA PREDSTAVA “GALEB” A. P. ČEHOVA – GLUMACA AKADEMIJE UMETNOSTI U BEOGRADU – 26. JUNA U 20.30H NA SCENI “PETAR KRALJ” ATELJEA 212

Galeb-1

“Galeb” Antona Pavloviča Čehova, kakovog do sada nismo imali priliku da vidimo, svečana je diplomska predstava studenata IV godine glume Akademije umetnosti u Beogradu, u klasi prof. Andreja Šepetkovskog i prof. Milana Neškovića.

“Galeb” će biti izveden u Ateljeu 212, na Sceni “Petar Kralj” , u ponedeljak i utorak 26. i 27. juna 2017. godine, sa početkom u 20.30 časova.

Uz Ujka Vanju, najpoznatije delo Antona Pavloviča Čehova, komedija “Galeb”, predstavljala je, u vreme kada se pojavila, prekretnicu u razvoju dramske književnosti i beg od tradicionalnih formi. Ova inspirativna, neverovatno duhovita, ali i potresna svevremena priča o neuzvraćenim ljubavima, promašenim životima, pozorištu, književnosti, neutoljivoj i pogubnoj gladi za slavom, lutanjima stvaralaca i nadama da će stvorenim delom ostaviti dragoceni, autentični  i večni pečat, po ugledu na Tvorca, ali bez uzdanja u Njega, obrađena je do sada na hiljade načina, na svim meridijanima.
Novo, invetivno tumačenje koje nude studenti četvrte godine glume Akademije umetnosti u Beogradu, natkrilio je Čehovljev duh koji ih je bodrio u traženju ,, novih formi “, ali ispunjenih, pre svega, dubokim sadržajem i smislom, te  istinitim proživljavanjem svakog trena iz života čuvenih likova…

Igraju:

Irina Nikolajevna Arkadina / Marija Babić

Konstantin Gavrilovič Trepljev / Boris Mitrović

Petar Nikolajevič Sorin / Dimitrije Prodanović

Nina Mihajlovna Zarečna / Milena Božić

Maša / Gordana Đokić

Boris Aleksejevič Trigorin / Miloš Lazarov

Jevgenije Aleksejevič Dorn / Milan Krstić

Semjon Semjonovič Medvedenko / Predrag Grujić

Ilija Afanasijevič Šamrajev / Vahid Džanković

Scenograf – Jovan Lojić