26 Dec 2017

Vežba dramske forme u sistemu kamera

26142671_10212252030309558_1426080137_o

U studiju Akademije umetnosti u Balkanskoj ulici, u trajanju od dva dana održane su vežbe dramske forme u sistemu kamera.

Za potrebe vežbi rada u sistemu kamera snimana je scena iz TV drame “Proleće u Limasolu”.

Posebno zadovoljstvo studentima je predstavila mogućnost da kao vežbu realizuju scenario Miladina Ševarlića koji je 1999. godine kao film režirao Sava Mrmak, profesor režije na Akademiji umetnosti i osnivač katedre za TV režiju.

26145621_10212252030629566_1085330671_o

Detaljno i precizno unapred pripremljeni studenti III godine režije su snimili 8 ispitnih vežbi.

Podjednako spremne su bile i njihove kolege sa III i IV godine produkcije i dizajna zvuka, II godine kamere i fotografije i III i IV godine glume.

Pored vidljivog zadovoljstva studenata, ali i profesora, studenti Akademije umetnosti u Beogradu su na ovom jedinstvenom projektu, delovali kao prava i jedinstvena filmska ekipa, te ne iznenađuje sjajan rezultat ove vežbe.

26103037_10212252030229556_1773535845_n

Snimanju su prisustvovali i učenici ETŠ “Rade Končar”, koji su imali prilike da kroz praktičan rad i dobar primer prođu potrebnu praksu, kao i da se upoznaju sa mogućnostima svog daljeg obrazovanja.

Ova vrsta razmene znanja i iskustva studenata i srednjoškolaca pokazala se kao izvanredan vid komunikacije, ali i sjajan način da učenici primene sopstvena stečena znanja na konkretnim i kompleksnim zadacima.

foto: Lazar Vučković

foto: Lazar Vučković